5.03.2019r – Mielecki szpital ma długi! Co dalej?

Mielecki szpital ma długi!
Co dalej?
Jeszcze niedawno Starosta Tymuła z PiS (były Starosta) chwalił przepisy wprowadzane w Sejmie dotyczące zapłaty ryczałtowej za leczenie w szpitalu. Były to przysłowiowe gruszki na wierzbie. 
Prognozowana strata szpitala w Mielcu na ten rok to 15 mln złotych (strata!!!). 
I tu zaczynają się problemy, które ma nowy Starosta Lonczak i Zarząd Powiatu – a poprzednik jak Piłat umywa ręce i mówi, że to nie jego problem, nie jego odpowiedzialność i wszystko jest „cacy”. 
Oj, tak pięknie nie jest i radze do tego się przyznać i uderzyć się w piersi, a także pomagać, a nie przeszkadzać. 
O faktach na Sesji Powiatu mówił ekspert i pokazywał na faktach i liczbach, że szpital będzie miał kłopot (odpowiada poprzedni Starosta), i że przepisy o płaceniu za leczenie „ograbiają” szpital z co najmniej 2 mln zł i może nie być dodatkowych pieniędzy.
Byłam na sesji Rady Powiatu w dniu, gdy omawiano sprawę problemów szpitala, a pielęgniarki, laboranci, ratownicy i pracownicy Rtg mówili o ich problemach i oczekiwaniach, że wreszcie ktoś będzie z nimi rozmawiał (również o płacach). 
✅Dlaczego mi zależy na dobrym mieleckim szpitalu?
-bo tam leczą się mieszkańcy powiatu;
– bo ma dobrą markę;
– bo ciężko pracowałam, by szpital otrzymywał więcej pieniędzy na leczenie i tu przypominam: 
dzięki zmianom ustawy, która reprezentowałam w Sejmie, Podkarpacie otrzymało przez ostatnie lata więcej o 4 miliardy złotych, a Mielec jeden dodatkowy budżet – tj. ok. 100 milionów zł. 
Nie można tej sprawy przegrać i się poddać. 
Czy będzie łatwo? Nie. 
Życzę, by nowe władze Powiatu znalazły dobre rozwiązanie problemu, choć nie będzie łatwe. I by rozmowa z pracownikami szpitala była partnerska i owocna. 
✅O problemach szpitala w Mielcu pisze dzisiejsze Korso. 
✅Moje działania i interpelacje dotyczące dodatkowych pieniędzy dla szpitali i kłopotach w sprawie cen za energię elektryczną.


Wszelkie prawa zastrzeżone 2005 - 2019 Poseł Platformy Obywatelskiej - Krystyna Skowrońska - OFICJANLA STRONA INTERNETOWA Realizacja: GreenFly