Kampania wyborcza za publiczne pieniądze❓

W wysłanej do Premiera interpelacji w sprawie wątpliwości w zakresie wydatkowania środków publicznych na prowadzenie kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy pytam, ile kosztowało KRUS rozesłanie listu Prezydenta i czy inne instytucje też będą rozsyłać tego rodzaju listy?

Szanowny Pan

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

Szanowny Panie Premierze,

Prezydent Andrzej Duda 13 marca 2020 roku skierował list do Ministra Rolnictwa – Jana Krzysztofa Ardanowskiego w sprawie „Kodeksu Etyki Żywnościowej”

List ten został rozesłany do ok. 1,3 mln ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W okresie kampanii wyborczej jaką ciągle prowadzi Prezydent Andrzej Duda jest to wykorzystywanie publicznych pieniędzy, pieniędzy podatników do prowadzenia kampanii oraz wykorzystywanie organów administracji państwowej, które nie powinny angażować się w działania kampanii wyborczej.

W związku z powyższym pytam:

1. Kto był inicjatorem wyżej opisanej wysyłki korespondencji przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego?

2. Jaki był koszt tego przedsięwzięcia?

3. Kto poniósł koszt tego przedsięwzięcia?

4. Czy nie wydaję się Panu Premierowi, że środki wydane na ten cel powinny być przeznaczone na wypłatę należnych rolnikom odszkodowań za poniesione w 2019 roku straty przez suszę?

5. Jakie instytucje państwowe mają w planach kolejne wysyłki listów Pana Prezydenta i uczestniczenia finansowo w kampanii wyborczej kandydata i obecnego Prezydenta Andrzeja Dudy?

Z poważaniem,

Krystyna Skowrońska

Poseł na Sejm RP


Wszelkie prawa zastrzeżone 2005 - 2020 Poseł Platformy Obywatelskiej - Krystyna Skowrońska - OFICJANLA STRONA INTERNETOWA Realizacja: GreenFly