Pytam o dodatkowe pieniądze dla stacji sanitarno-epidemiologicznych

Do Ministra Zdrowia wysłałam interpelację w sprawie dodatkowych środków przeznaczonych dla stacji sanitarno-epidemiologicznych na Podkarpaciu i w innych województwach.

Szanowny Pan 

Adam Niedzielski

Minister Zdrowia

Szanowny Panie Ministrze,

Z powodu epidemii koronawirusa wiele stacji sanitarno-epidemiologicznych w kraju zmaga się z licznymi problemami. 

Jak informują pracownicy brakuje sprzętu, ludzi i pieniędzy, a zadań podejmowanych przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej ciągle przybywa.

To pracownicy sanepidu decydują, kto idzie na kwarantannę, a kogo przebadać. To oni prowadzą dochodzenie epidemiologiczne.

Przez problemy w sanepidach, narasta także zdenerwowanie pacjentów, którzy nie są sprawnie i profesjonalnie obsługiwani.

To od pracy stacji sanitarno-epidemiologicznych wszystkich szczebli zależy, czy skutecznie zostanie ograniczone ryzyko szerzenia się epidemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2.

W związku z powyższym uprzejmie proszę o odpowiedź na pytania:

1. Czy w związku ze zwiększeniem zadań dla pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały przekazane dodatkowe środki na funkcjonowanie stacji sanitarno-epidemiologicznych w województwie podkarpackim?

2. Jakie konkretnie dodatkowe środki otrzymały poszczególne stacje sanitarno-epidemiologiczne w województwie podkarpackim?

Z poważaniem,

Krystyna Skowrońska

Poseł na Sejm RP


Wszelkie prawa zastrzeżone 2005 - 2024 Poseł Platformy Obywatelskiej - Krystyna Skowrońska - OFICJANLA STRONA INTERNETOWA Realizacja: GreenFly