16.01.18r – Nowy rok – stare problemy

Jak mówi powiedzenie: miesiąc styczeń – czas do życzeń. Więc wszyscy życzymy sobie jaki ten rok ma być, co chcemy w nim osiągnąć i zrealizować.

Sejm uchwalił właśnie budżet na 2018 rok. Nie jest to niestety budżet marzeń. Na wiele oczywiście brakuje.

No i życzylibyśmy sobie, aby na służbę zdrowia było jeszcze więcej pieniędzy, żeby skróciły się kolejki do specjalistów. Wszyscy na to liczymy i czekamy. Tak jak kiedyś liczyliśmy na to, aby pacjent na Podkarpaciu był tak samo traktowany i finansowany jak ten na Mazowszu czy w Wielkopolsce. I udało się m.in dzięki moim staraniom zmieniono sposób dzielenia pieniędzy – od 2010 roku to 4 miliardy więcej na podkarpacką służbę zdrowia, czyli tyle, ile wynosi cały roczny budżet podkarpackiego NFZ.

Ja do budżetu zgłaszałam swoje poprawki. M.in. o dodatkowe pieniądze na budowę hali sportowej w Mielcu i rozpoczęcie modernizacji dworca kolejowego w Mielcu. Bo w temacie kolei mimo wielu zapowiedzi nic się nie dzieje. W wielu miastach jeździ Pendolino, a u nas nie jeździ nic… Piękne nowoczesne dworce cieszą oko u innych – a u nas – no trochę wstyd…
Panie Marszałku Ortyl – to już piąty rok rządzi Pan ze swoimi ludźmi naszym województwem i oprócz wielu obietnic w tych sprawach niewiele się dzieje. Najwyższy czas to zmienić.

Ja osobiście deklaruję współpracę w każdej sprawie, w której będę mogła pomóc!

Co dalej będzie z tzw. programem śmigłowcowym? Nie ma już ministra Macierewicza, który bardzo szybko obiecywał i „budował” śmigłowce. Jest minister Błaszczak, więc zapytałam w interpelacji nowego ministra co z tą sprawą. Czekam na odpowiedź.

No i pozytywnie. Życzymy sobie, aby Mielecka Specjalna Strefa Ekonomiczna w 2018 nadal rozwijała się tak jak dotychczas. Nowe zezwolenia to nowi inwestorzy i nowe miejsca pracy które są przecież najważniejsze.
Wszystkim życzę, aby ten 2018 rok był rokiem rozwiązywania problemów i sukcesów, a nie kłótni i zmarnowanych szans.
Z pozdrowieniami,
Krystyna Skowrońska


Wszelkie prawa zastrzeżone 2005 - 2019 Poseł Platformy Obywatelskiej - Krystyna Skowrońska - OFICJANLA STRONA INTERNETOWA Realizacja: GreenFly